KÖMÜRE GİDEN DEMİR YOLU-TREN TURİZİMİ
Rev 28/02/2023
Odamızın öncülüğünde başlatılan "Kömüre Giden Demiryolu- Tren Turizmi" projemizin BAKKA desteği ile fizibilite çalışması yapılmış, projenin hayata geçirilmesi ile ilgili lobi faaliyetleri odamızca gerçekleştirilmiştir. 2020 yılı içerisinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı nezdinde görüşmelerde bulunulmuştur. Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara-Zonguldak hattının Doğu Ekspresi gibi bir turizm rotası haline getirileceğini ve 2023 yılında hayat bulacağını açıklamıştır.
İlgili Dokümanlar